Łopian większy (Arctium lappa) Intrakt ekologiczny 1:2 25 %

Nowe

oczyszczający, moczopędny, lekko napotny

Chwilowo brak produktu.

49,00 zł

49,00 zł za 100 ml

Dodaj do listy życzeń

Łopian już w starżytnościbył używany jako odżywczy tonik wątroby, który pomaga w oczyszczeniu organizmu i  krwi, a jego działanie moczopędne  pomaga w eliminacji toksycznych odpadów metabolicznych. Łopian działa napotnie, sprzyja  eliminacji nadmiaru  kwasu moczowego przez nerki.Wysoka zawartość  minerałów, sprawia że jest on  stosowany jako pożywienie przez wiele kultur. Łopian pomaga oczyścić organizm od wewnątrz i jest najbardziej przydatny w przypadkach związanych z zaburzeniami czynności wątroby lub ogólnego przeciążenia organizmu  toksynami. Jego oczyszczające działanie czyni łópian szczególnie przydatnym w leczeniu problemów skóry tj egzema, łuszczyca, czy trądzik. Łopian  dzięki wysokiej zawartości inuliny w korzeniu wpływa na poziom cukru we krwi. Świeży krzeń służy do obniżenia poziomu cukru we krwi, co czyni go  przydatnym w leczeniu cukrzycy. Łopian w tradycji zachodniego ziołolecznictwa stosowany jest  w leczeniu nowotworów, najprawdopodobniej przez swoje właściwości oczyszczające.

Korzeń łopianu w swojej naturze jest gorzki, słodki i tłusty. Zazwyczj używam go dla osób 'suchych/atroficznych', z potrzebą odrzywienia, natłuszczenia tkanek. Idealny dla osób które potrzebują 'naoliwienia', zazwyczaj jest to sucha skóra i problemy z dużymi stawami (biodro, kolano).Jego lekko gorzka natura  stymuluje wydzielanie soków trawiennych i żółci w przewodzie pokarmowym. Poprawia metabolizm lipidów, wysoka zawartość olejów stymuluje wydzielanie soków żołądkowych, lepsze wchłanianie tłuszczów i olejów przez jelito cienkie, lepszą aktywność pęcherzyka żółciowego i zwiększone przetwarzanie olejów przez wątrobę. Wybieram łopian gdy pacjent wykazuje słabe wydzielanie żółci, które czesto manifestuje sie poprzez wyrzej wymienioną suchość czy zaparcia. Przy niskiej absorpcji lipidów występuje niedobór tych substancji w organizmie pacjenta. Czasami gruczoły łojowe blokowane ze względu na brak przepływu oleju, co powoduje stan zapalny - stąd zastosowanie w trądziku i wrzodach oraz innych skórnych problemach nadmienionych wyżej.

Łopian wykazuje także łagodne działanie na wątrobe.Brak tłuszczów i olejów, obniża anabolizm lipidów dostępnych dla organizmu, powodując atrofię i suchość.Osoby takie  zazwyczaj sięgają po cukier, aby 'odżywic ciało na poziomeie komórkowym. Jest to kolejny wpływ łopianu  na brak równowagi cukru we krwi.
Sterydy i hormony płciowe są wykonane z oleju i wymagają oleju do rozprowadzenia przez ciało, łopian może byc także stosowany przy zaburzeniach endokrynologicznych i jako zioło na kobiece przyradłości związane z hormonami. Nie jest to jednak zioło pierwszego wyboru w takich przypadkach.

Dobrze współdziała ze Szczawem kędzieżawym (Rumex crispus) i  Kolcoroślą (Smilax spp)

3-4 ml 2-3 razy dziennie

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.
Ok, rozumiem i akceptuję.