NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY I HASHIMOTO

Nowe

Pokrzywa indyjska (Coleus forskohlii) 1:3, 45% Witania ospała (Withania somnifera)1:1 45%, Żeń-szeń właściwy (Panax ginseng), 1:3 ,45% Bakopa drobnolistna-Bhrami (Bacopa monnieri) 1:1 60%, Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra ) 1:1; 25%, Astragalus membranaceus 1:2 , 25%, 25% Comiphora mukul 1:3 90% Fucus vesiculosis 1:1 25%

Chwilowo brak produktu.

165,00 zł

165,00 zł za 200 ml

Dodaj do listy życzeń

Mieszanka ta zawiera zioła, regulujace prace całej osi podwzgórze-przysadka-tarczyca, przez co działa bardzo efektywnie, na poprawę funkcji tarczycy.

Pokrzywa indyjska (Coleus Forskohlii) naśladuje efekt TSH w odniesieniu do wychwytu jodu przez tarczycę, wspomaga także produkcje i wydzielanie T3 i T4.Aktywny składnik Pokrzywy indyjskiej w znacznym stopniu poprawia konwersje T4 do T3. Forskolina wspomaga także wychwytywanie i metabolizm jodu przez tarczycę, pierwiastka niezbędnego do jej prawidłowego funkcjonowania.

 

Bacopa wykazuje właściwości pobudzające pracę tarczycy poprzez zwiększenie stężenia T4 w surowicy. W badaniach klinicznych Bacopa zwiększyła poziom T4 w surowicy o ponad 40%.

Ponadto Bacopa w znacznym stopniu wpływa na kognitywne funkcje mózgu. Poprawia pamięć i koncentracje.

 

Ashwagandha (Withania somnifera) to kolejna roślina, która ma bezpośredni wpływ na produkcję hormonów tarczycy. Bezpośrednio wpływa na tkankę tarczycy, co wpływa na wzrost poziomu hormonów tarczycy w surowicy.

W badaniach klinicznych Ashwaganda w znacznym stopniu podwyższyła poziom T3 i T4 w surowicy. Ashwaganda, podana sama, podwyższyła poziom T4 o ok 60% a w minimalnym stopniu miała wpływ na poziom T3. W połączeniu z Balsamowcem Ashwaganda podwyższyła poziom T3 do podobnego poziomu jak T4.

Ponadto Ashwaganda tonizuje cały układ hormonalny i nerwowy. Reguluje pracę nadnerczy, co pozytywnie wpływa na produkcje kortykosteroidów - podwyższa ich poziom gdy jest zbyt niski i obniża gdy jest zbyt wysoki. Ma to szczególne znaczenie w autoimmunologicznej niedoczynności, i wtedy gdy chroniczny stres jest częścią patofizjologii niedoczynności tarczycy.

Ashwaganda stymuluje nitrogenezę, poprawia pamięć i koncentrację, uspokaja i rozluźnia.

Ashwaganda działa również przeciwzapalnie i regulująco na system immunologiczny, co jest ważne przy niedoczynności Hashimoto, która cechuje się deregulacją systemu immunologicznego i podwyższonym stanem zapalnym.

Balsamowiec mirra (Comiphora mol mol) jest jednym z najlepszych ziół poprawiających konwersje T4 do T3, tak jak opisane jest wyżej, najlepiej działa w połączeniu z Ashwagandą.

Lukrecja (Glycyrrhiza glabra)- działa pośrednio na prace tarczycy, polecana przy funkcjonalnej jak i autoimmunologicznej niedoczynności tarczycy. Lukrecja tak jak Ashwaganda tonizuje prace nadnerczy, jednak jej działanie jest znacznie silniejsze. Dział silnie przeciwzapalnie i reguluje system immunologiczny, ma to szczególne znaczenie przy Hashimoto.

Astragalus - działa tonizujaco  oraz regulująco na układ immunologiczny- zmniejsza stan zaplany tarczycy spowodowany autoagresją oraz redukuje liczbe przeciwciał tarczycowych szczególnie aTPO i aTG.

WIĘCEJ O ZIOŁACH MOŻNA PRZECZYTAĆ NA STRONIE pracownia-zielarza.pl

http://www.pracownia-zielarza.pl/?page_id=131

5 ml x 3 dziennie.

Nie zażywac razem z immunosupresantami i antydpresantami. Zioła nie zastepuja terapii hormonalnej. Przyjmowanie tej mieszanki z syntetycznymi hormonami tj Euthyrox powinno odbywać sie pod kontrolą lekarza.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.
Ok, rozumiem i akceptuję.