O mnie

Członek Polskiego towarzystwa Lekarskiego -Sekcja Fitoterapii

-Członek Polskiego towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów

-mgr. Fitoterapia i ziołolecznictwo (Uniwersytet Westminster Londyn)

-dypl. Dietoterapia/Odżywianie (CNM Londyn)

2009-2012- Dietoterapia College of Naturophatic Medicine  Londyn

2010-2014 Fitoterapia i Ziołolecznictwo Tradycyjne- University of Westminster  Londyn

PRAKTYKA

Klinika CNM 2009-2012

Polikilnika Uniwersytecka 2010-2014

Szpital Whipps Cross Londyn 2011-2013

Moja przygoda z naturalną medycyną zaczęła się ponad dekadę temu, kiedy podczas podroży po Europie odwiedziłem znajomych w Londynie, W jednej z księgarni w Soho wpadła mi do ręki książka Paula Pitchforda – ‚Healing with Whole Foods’ (w Polsce znana pd tytułem ‚Odżywianie dla zdrowia’), zmieniła ona całkowicie sposób mojego myślenia o tym jak odżywianie wpływa na zdrowie – nie tylko fizyczne ale i psychiczne . Idąc za wewnętrznym głosem, postanowiłem zgłębić tę wiedzę i  wybrałem jedną z najlepszych uczelni podejmujących temat holistycznego odżywiania  – College of Naturopathic Medicine (CNM) w Londynie, gdzie przez 3 lata studiowałem i praktykowałem w szkolnej klinice. Ostatecznie, wyjazd początkowo zaplanowany na kilka dni, przedłużył się  i zaowocował w przepiękną podróż, podczas której dane mi było zdobyć niezbędną wiedzę i dotrzeć do  nieznanych mi wcześniej zakątków medycyny naturalnej . Na tej drodze pojawiło się  ziołolecznictwo i okazało się moją prawdziwą pasją.Rozpocząłem studia na wydziale Fitoterapii i Ziołolecznictwa tradycyjnego na Uniwersytecie Westminster w Londynie, które ukończyłem z wyróżnieniem. Pobyt na Uniwersytecie otworzył mi  także  możliwość wieloletniej  praktyki w Poliklinice Uniwersyteckiej i szpitalu Whipps Cross w Londynie, gdzie miałem okazje pracować z najlepszymi fitoterapeutami  w Anglii reprezentującymi różne szkoły i podejścia do ziołolecznictwa. Od naukowego i akademickiego podejścia Dr Julie Whitehouse   i Dr Julie Green po ezoteryczne i energetyczne zrozumienie człowieka i choroby przez Christophera Headly czyBeatriz Linhares. Niewątpliwie jednak największy wpływ na moją praktykę mieli ( i nadal mają) Mathew Wood i Jim McDonald. Ich połączenie biochemicznego rozumienia procesów , które zachodzą w organizmie człowieka, wraz z energetycznym zrozumieniem świata i otaczającej nas natury, jest najbliższe sposobowi praktyki, który reprezentuje.

W swojej praktyce łączę tradycyjną wiedze z najnowszymi badaniami z dziedziny fitoterapii i dieto terapii, włączając elementy TCM i Endobiogeniki, którą mam obecnie przyjemność studiować na Uniwersytecie Middlesex w Londynie. Wierzę, że odpowiednia dieta wsparta mocą ziół, może przywrócić balans osobom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, zaczynając od lekkich przypadłości tj przeziębienia czy niestrawności a kończąc na tych bardziej złożonych i wyniszczających tj choroby autoimmunologiczne, czy nowotworowe.

Sebastian Szmyrgała

 Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.
Ok, rozumiem i akceptuję.